Hesap Oluştur

Şifremi Unuttum?

Tedavi Giderleri ve Yapılan Masraflar

Trafik Kazası Sonrası Tedavi Giderleri ve Yapılan Masraflar
 
Trafik kazasından dolayı Hastaneye gittiğiniz zaman 2918 sayılı Karayolu Trafik Kanununa göre tüm tedavi masraflarınız ve sağlık harcamalarınız karşılanacaktır.  Motorlu araçların  neden olduğu yaralanmalı kazalarda ilkyardım, muayene, kontrol veya bu yaralanmalar sonucu ayakta, klinikte, hastanede uygulanan tedavi giderleri ve tedavinin gerektirdiği tüm giderler aracın yada araçların zorunlu mali sigortasını yapan sigorta firması tarafından veya Güvence Hesabından (Zorunlu Trafik Sigortası yok ise) karşılanır. Üniversitelere bağlı hastaneler ve diğer bütün resmi / özel sağlık kurum ve kuruluşları tarafından, acil olarak kendilerine getirilen trafik kazası geçirmiş kişilere, Sağlık Bakanlığı tarifesini uygulamak koşulu ile vermiş oldukları hizmetlerin bedelinin tamamı yükümlü sigorta şirketlerinden tahsil edilmektedir. Eğer zorunlu trafik sigortası yoksa bu harcamalar Güvence Hesabından tahsil edilir. Sizin SSK, Emekli Sandığı ya da Bağ kur bilgilerinizi vermenize gerek yoktur. 2918 Sayılı kanuna göre zorunlu Trafik Sigortası kapsamında tüm tedaviniz gerçekleşecektir. Tedavi gördüğünüz Hastane tarafından sizden Her hangi bir ücret talep edildiği anda Kazatespit tutanağının bir fotokopisini mutlaka tedavi görmüş olduğunuz hastaneye sunun.

Hastaneye gittiğiniz zaman eğer zorunlu trafik sigortası kapsamından yararlanmamış olsanız bile tedavi masraflarınızı talep edebilirsiniz. Bunun için yaptığınız tüm harcamaların faturalarını saklayın ve bir de kopyasını dosyanıza koyun. Hastanede, tedavi için yapmış olduğunuz tüm giderleri belgelemeniz gerekmektedir. Bakıcı, rehabilitasyon, psikolojik destek, yol, yemek vb tüm giderlerinizi belgelediğiniz takdirde tahsil edebilirsiniz.

Üniversitelere bağlı hastaneler ve diğer bütün resmi sağlık kurumları dışında kendi özel isteğinize bağlı olarak özel bir hastanede tedavinize devam ederseniz tedavi giderleriniz Zorunlu Trafik Sigortası poliçesi kapsamından yararlanamazsınız. Devlet hastanelerinden sevkli olarak özel hastanelere tedavi amaçlı giderseniz bütün masraflarınız yine sigorta poliçesi kapsamında olucaktır.

Henüz yorum eklenmemiş.

Yorum yazmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz. Yorumunuz editörümüz tarafından incelendikten sonra sitemizde yayınlanacaktır.

TOP

Tedavi Giderleri ve Yapılan Masraflar